Ostujuhend

Veebipoe memieesti.ee (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ Kräsupea (registrikood 14378570), asukohaga Koksvere küla Põhja-Sakala vald Viljandi maakond 70604.

MÜÜGILEPINGU KEHTIVUS, KAUBA- JA HINNAINFO. Müügitingimused kehtivad Kräsupea OÜ veebipoest kaupade ostmisel. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. E-poes müüdavate toodete hinnad on eurodes ning tasumine toimub samuti eurodes. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

TELLIMUSE VORMISTAMINE/MAKSEVÕIMALUSED Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu.

Valige makseviis „maksekeskuse“ maksemoodul.  Maksekeskuse moodulis on võimalik tasuda “Swedbank”, “SEB”, “LHV” , “Coop pank” ja “Luminor” linkide kaudu.

Pangalingiga maksmiseks klikkige oma kodupanga logol ning teid suunatakse internetipanga lehele, kus teid ootab eeltäidetud maksekorraldus. Veenduge, et summa on õige ning kinnitage tehing. Seejärel ärge unustage klikkimast nuppu “Tagasi kaupmehe juurde” – ainult nii saabub koheselt meie süsteemi teade selle kohta, et olete makse edukalt sooritanud.

Pangaandmed sisestate otse Pankade Kaardikeskuse süsteemi. Teie pangakontoga ja maksega seonduvat info ei salvestata, andmete edastamisel kasutatakse turvatud SSL ühendust.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

KOHALETOIMETAMINE Ostetud toodetele lisandub postikulu, mille tasub ostja. Tellimused toimetame kohale SmartPost-i ja Omnivaga. Teie tellimuse saadame välja 1-15 tööpäeva jooksul, peale Teie poolt tellimuse eest makstava summa laekumist KRÄSUPEA OÜ arveldusarvele. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

TOOTED JA TOODETE SAADAVUS Uuendame pidevalt tootevalikult. Võib aga juhtuda, et enne tootekataloogi uuendamist toote saadavus lõpeb. Sellisel juhul võtame Teiega ühendust ning kokkuleppel asendame toote või tühistame tellimuse. Kui tellimus tühistatakse kauba saadavuse lõppemise tõttu, tagastame raha 7 tööpäeva jooksul.

MUUD TINGIMUSED Jätame endale õiguse pakutavate toodete hindu muuta ja täiendada. Sellekohased muutused hakkavad kehtima alates nende ilmumisest meie E-poes.

Memi Eesti leheküljel avaldatud fotosid on keelatud kopeerida, salvestada, printida või muul viisil reprodutseerida.

Müüja ei vastuta tootel ilmnenud puuduste eest, mis on tekkinud ostja süül või kui puudus on tekkinud toote mittekorrapärase kasutamise tagajärjel.

Müüjal on õigus tellimusest taganeda kui tellitud kaubavaru on lõppenud.

PRETENSIOONIDE ESITAMINE JA KAUBA TAGASTAMINE

Kõikidele toodetele kehtib pretensiooni esitamise aeg VÕS § 218 järgi. Tagastamise tunnistusena kehtib ostuarve. Toodete puhul palume täpselt jälgida kaubaga kaasas olevat kasutusjuhendit ning vastavaid instruktsioone. Pretensiooni esitamise õigus ei kehti juhul, kui kauba puudus on tingitud toote valest kasutamisest või toote rikkumisest. Pretensiooni esitamiseks palume saata täpne puuduse kirjeldus, tellimuse esitaja nimi, kontakttelefon ja tellimuse number mailiaadressile info@memieesti.ee.

Kauba tagastamisõigus on 14 päeva. Kaup peab olema originaalpakendis koos originaalarvega ja kõigi markeeringutega. Kaup ei tohi olla kasutatud. Ettevõtja tagastab taganemisavalduse kättesaamisel tarbijale viivitamata, kuid hiljemalt 14 päeva möödumisel, kõik tarbijalt lepingu alusel saadud tasud, muu hulgas tarbija kantud asja kättetoimetamise kulud. Kui tarbija on sõnaselgelt valinud ettevõtja pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea ettevõtja tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu (VÕS § 492). Kui tagastamisele kuuluv kaup on avatud või mõnel muul viisil kahjustatud, ei kuulu kaup tagastamisele ja loetakse kasutatuks. Kauba tagastuse aadress ja tarneviis lepitakse iga juhtumi puhul eraldi kokku.

Teenuse osutaja vastutab müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuste või puuduste eest, mis ilmnevad kahe aasta jooksul, mil kaup on tarbijale üleantud. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal.

Asja puuduse ilmnemisel peab tarbija hiljemalt kahe kuu jooksul sellest müüjat teavitama ehk esitama pretensiooni (VÕS § 220 lg 1).

Puuduse avastamisel tuleb lõpetada toote kasutamine koheselt.

Pretensioon tuleb esitada kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis ning sinna tuleb märkida:

– tarbija nimi ja kontaktandmed;

– kaebuse esitamise kuupäev;

– kauba või teenuse puudus;

– ettevõtjale esitatav nõue;

– viidata tuleb tehingu sooritamist või garantiid tõendavale dokumendile või lisada selle koopia kaebusele.

ERIMEELSUSED

Kõik erimeelsused püütakse lahendada mõistlikul vastastikusel läbirääkimiste teel. Juhul, kui pooled ei jõua kokkuleppele lahendatakse erimeelsused vastavalt Eesti Vabariigi seadusandlusele.

Tarbijal on õigus pöörduda lahenduse leidmiseks Tarbijakaitseameti poole:

Tarbijakaitseamet

Pronksi 12

101117 Tallinn

Tel. 6201 707